USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Zajęcia odwołane!

Zajęcia odwołane!

Opublikowano dn. 11-03-2020

W związku z rosnącym zagrożeniem koronawirusem Gmina Wojciechów zamyka placówki oświatowe i kulturalne. Zajęcia są odwołane na razie do końca tygodnia, a decyzję dotyczące kolejnych dni podejmie przed weekendem zespół kryzysowy.

Od środy 11 marca zamknięte są szkoły w Łubkach, Maszkach, Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie.
 
- Musieliśmy podjąć taką decyzję ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną w ościennych gminach, a także po konsultacjach z kuratorium oświaty w Lublinie. Powołuję też zespół kryzysowy, który będzie na bieżąco monitorował sytuację i na tej podstawie podejmował decyzje na kolejne dni - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.
 
Także miejscowy ośrodek kultury odwołał wszystkie zajęcia, spotkania i warsztaty. Nieczynne są również: Muzeum Kowalstwa, biblioteka publiczna oraz jej filie w Palikijach i Szczuczkach.
 
Jednocześnie władze gminy apelują do mieszkańców o zachowanie spokoju i podstawowych zasad higieny, wzmożonej ostrożności oraz o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i komunikatów wojewody lubelskiego.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót