USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Apel Wójta Gminy Wojciechów do mieszkańców

Apel Wójta Gminy Wojciechów do mieszkańców

Opublikowano dn. 23-03-2020

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Ziemi Wojciechowskiej,

każdy dzień przynosi nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce, ale przede wszystkim informacje o kolejnych przypadkach śmierci pacjentów. Oglądając ogólnopolskie media wiemy jak poważną sprawą jest epidemia koronawirusa. Niby zdajemy sobie sprawę ze skali zagrożenia, jednak często bagatelizujemy kierowane do nas prośby. Te prośby kierują do nas nie tylko władze państwowe, ale przede wszystkim lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni.

Bardzo Was proszę - nie ignorujecie ich apeli. Nie lekceważcie ich słów, ich ciężkiej służby, ich walki na "pierwszej linii frontu" gdyż później może być za późno - za późno dla Was i Waszych bliskich. To, jak długo potrwa walka z epidemią, w dużej mierze zależy od Nas. Jesteśmy współodpowiedzialni za walkę, ale przede wszystkim jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie naszych bliskich, przyjaciół, znajomych z pracy i postronnych ludzi.

Jeśli wróciliście z zagranicy i nie poinformowaliście o tym SANEPIDU, naprawcie to. Nawet jeśli czujecie się dobrze to pamiętajcie, że ta choroba potrafi przechodzić bezobjawowo i możecie narazić na niebezpieczeństwo swoich bliskich.

Jeśli wróciliście z zagranicy natychmiast zgłoście tę informację do SANEPIDU. Nie wychodźcie z domu, dwa tygodnie to nie jest dużo, a możecie uchronić innych. BEZWZGLĘDNIE przestrzegajcie kwarantanny!!!

Zostańcie w domach! Pozwólcie służbom wykonywać swoją prace. Nie stwarzajcie sytuacji zagrożenia. Jeśli będziecie przestrzegać zaleceń, dbali o higienę, pozwolicie wszystkim służbom wykonywać swoje zadania, to szybciej poradzimy sobie z epidemią.

Szanujmy swoich bliskich i swoich sąsiadów!!!

Artur Markowski
Wójt Gminy Wojciechów


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót