USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Grafika przedstawiająca laptopa i zeszyt

Szkoły bardziej cyfrowe

Opublikowano dn. 10-04-2020

Szkoły z gminy Wojciechów będą mieć więcej sprzętu komputerowego, który można wykorzystać m.in. do organizacji zajęć przez internet. Pieniądze na jego zakup będą pochodzić z kilku źródeł.

Prawie 60 tysięcy złotych to grant z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w konkursie, ogłoszonym w związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania w szkołach, zamkniętych z powodu koronawirusa. - Sprawdziliśmy już, że za te pieniądze powinniśmy kupić 28 zestawów, składających się z laptopa z oprogramowaniem, słuchawek, myszy bezprzewodowej i torby. Sprzęt zostanie rozdysponowany na zasadzie użyczenia, a po ustaniu pandemii, będzie własnością poszczególnych placówek oświatowych - mówi wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

10 zestawów trafi do Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, po 6 do szkół w Miłocinie i Palikijach Pierwszych, 5 do placówki w Łubkach, a 1 będzie pełnić funkcję sprzętu rezerwowego.
 
Między wymienione szkoły zostaną również podzielone laptopy, z których korzystali uczestnicy projektu "Z komputerem na tak", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. - Unijna dotacja była przeznaczona nie tylko na zajęcia, ale również zakup sprzętu. Projekt już się zakończył, dlatego 12 laptopów zostanie przekazanych do czterech szkół, po 3 dla każdej z nich - dodaje Artur Markowski.

Kolejne wsparcie informatyczne dla placówek oświatowych przygotował samorząd województwa lubelskiego, który chce pomóc tegorocznym ósmoklasistom i maturzystom. W ich ręce ma trafić 1900 tabletów i 300 laptopów, które zostaną rozdysponowane w ramach akcji "Lubelskie wspiera uczniów". Z tej puli 10 laptopów ma być przekazanych do gminy Wojciechów.

Cały wymieniony sprzęt trafi do poszczególnych szkół po świętach.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót