USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Grafika przedstawiająca drogę i chodnik

Jest dotacja na drogi z FDS

Opublikowano dn. 17-04-2020

Gmina Wojciechów otrzyma dotację na realizację dwóch inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Lubelski Urząd Wojewódzki właśnie ogłosił listę projektów, zatwierdzonych przez premiera, na której jest przebudowa dróg w Szczuczkach i Palikijach Pierwszych.

- Pierwsza z tym inwestycji została już zrealizowana. W drugim przypadku mamy już umowę z wykonawca robót i czekamy na ich rozpoczęcie. Po przetargach okazało się, że prace będą kosztować kilkaset tysięcy mniej niż wartość kosztorysowa, a z FDS otrzymamy środki na pokrycie 70 procent kosztów - cieszy się wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.
 
W Szczuczkach drogowcy przebudowali odcinek o długości prawie 1 kilometra. Prace już się zakończyły, a odbiór techniczny odbędzie się w najbliższych dniach. Koszt robót to prawie 475 tysięcy złotych, z czego ponad 140 tysięcy stanowi dotacja z FDS.
 
W Palikijach Pierwszych prace będą prowadzone na fragmencie drogi o długości ponad 700 metrów. Ich koszt to około 280 tysięcy, w tym prawie 84 tysiące dotacji. Termin zakończenia wszystkich robót jest wyznaczony na 10 czerwca.
 

Opublikowano dn. 17-04-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót