USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jest dotacja dla kreatywnych artystów

Opublikowano dn. 20-04-2020

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pieniądze na organizację kolejnych warsztatów artystycznych. Dotacja jest przyznana, a realizacja projektu będzie możliwa po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej i przywróceniu działalności placówki.

Pieniądze z budżetu państwa mają być wykorzystane na organizację cyklu zajęć artystycznych dla około 100 dorosłych mieszkańców gminy Wojciechów. Będą to warsztaty teatralne, zajęcia plastyczne z techniki "powertex-u" i malowania suchą pastelą, warsztaty wykonywania mis i doniczek z betonu oraz świec i mydełek, zajęcia z makramy, czyli sztuki wiązania sznurka, a także filcowania na sucho i szydełkowania oraz warsztaty wykonywania biżuterii.
 
Spotkania są planowane nie tylko w siedzibie GOK w Wojciechowie, ale również świetlicach wiejskich. Ze względu na epidemię termin rekrutacji i harmonogram zajęć na razie nie mogą być ustalone. Autorzy projektu pod nazwą "Warsztaty z kulturą - kreatywny rozwój kapitału społecznego w gminie Wojciechów", który będzie realizowany w ramach programu "Edukacja Kulturalna 2020", wierzą, że realizacja planów będzie możliwa najpóźniej jesienią.
 
(fot. gov.pl)
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót