USTAWIENIA

, Imieniny:

Odnawialne żródła energii

Grafika przedstawia banknoty 50 euro

Dotacje na OZE podzielone

Opublikowano dn. 23-04-2020

Samorząd województwa lubelskiego podzielił kolejne unijne pieniądze na inwestycje w odnawialne źródła energii. Wśród samorządów, które otrzymają wsparcie jest Gmina Wojciechów, planująca instalację paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych.

- Z Unii Europejskiej pozyskaliśmy ponad 1 milion 200 tysięcy złotych przy całkowitej wartości projektu przekraczającej 2 miliony 800 tysięcy. Pieniądze te chcemy wykorzystać na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na 130 posesjach i 80 kompletów kolektorów słonecznych - informuje wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Podkreśla przy tym, że wniosek o przyznanie dotacji został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów. - Otrzymaliśmy maksymalna liczbę 100 punktów, co jest zasługą pracowników urzędu gminy i osoby wspierającej przygotowanie dokumentacji. Wszystkim za tę pracę bardzo dziękuję - dodaje Artur Markowski.
 
Po ogłoszeniu listy projektów, zakwalifikowanych do realizacji, gmina czeka teraz na podpisanie umowy o przyznaniu środków. Potem ogłosi przetarg na dostawę i montaż instalacji i będzie podpisywać umowy z mieszkańcami, którzy zadeklarowali udział w projekcie. Wtedy też będą znane koszty inwestycji i wysokość wkładu własnego właścicieli posesji, choć szacunkowe dane mogą być znane wcześniej.

Realizacja całego projektu jest rozłożona na 2020 i 2021 rok, a dotacja sięgająca 60 procent kosztów kwalifikowalnych będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót