USTAWIENIA

, Imieniny:

Turystyka

Duża wieś agroturystyczna, znana z żywych tradycji ludowego kowalstwa. Odbywają się tu coroczne ogólnopolskie warsztaty i festiwale sztuki kowalskiej.

Wieża Ariańska. Wzniesiona została przed 1527 r. przez starostę lubelskiego Jana Pileckiego. Miała ona charakter obronno-mieszkalny. Jest jednym z niewielu istniejących do dnia dzisiejszego przykładów tego typu budowli w Polsce. Co ciekawe nie prowadziło do niej żadne wejście z poziomu ziemi. Jedynym wejściem była drewniana galeryjka wprowadzająca od razu na poziom trzeciej kondygnacji. Z czasem, kiedy walory obronne obiektu straciły na znaczeniu dobudowano klatkę schodową. Obecnie w Wieży Ariańskiej mieści się Gminny Ośrodek Kultury, Muzeum Regionalne, Muzeum Kowalstwa, Biblioteka Gminna, Punkt Informacji Agroturystycznej.

Żródło: Lubelskietravel.pl

 

W Wieży Ariańskiej funkcjonuje Punkt Informacji Turystycznej, w którym można  zdobyć informacje na temat bazy noclegowej oraz atrakcji turystycznych dostępnych w regionie.

Punkt czynny w godzinach: 9.00 – 17.00

Tel. 81 517 72 10; 517 76 22

e-mail: gok@agroturystyka.pl

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych na stronie www.kraina.org.pl

Punkt Informacji Turystycznej powstał w ramach projektu ”Kampania promocyjna  Krainy Lessowych Wąwozów„ współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

Galeria

Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia