USTAWIENIA

, Imieniny:

Ciekawe miejsca

Park edukacyjno-rekreacyjny Owadolandia

Park edukacyjno-rekreacyjny Owadolandia

Owadolandia - to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu z bliskimi. W naszym parku czekają na Was zagadki oraz gry edukacyjne dla całej rodziny. Zapraszamy do odwiedzenia Izby Małego Entomologa. Tam obejrzycie gabloty z egzotycznymi motylami, chrząszczami i innymi owadami.

Owadolandia to park edukacyjno-rekreacyjny, w którym można spotkać ogromne repliki owadów, wielkości dorosłego człowieka. Wiernie odtworzone modele owadów, zaprojektowane z dbałością o szczegóły anatomiczne.

Pokażemy i przybliżymy wspaniały, do końca niezbadany, tajemniczy a jednocześnie niezwykły świat owadów. Dzieci dowiedzą się, dlaczego owady są ważne, jak nam służą, jak się z nimi obchodzić i za co je kochać.

Idealne miejsce dla osób które chcą poznać świat owadów oraz spędzić czas na świeżym powietrzu.

W parku znajduje się ścieżka dydaktyczna z ciekawymi gatunkami i odmianami roślin oraz tablice informacyjno-edukacyjne, przeznaczone do przeprowadzania zajęć na świeżym powietrzu.

Naszym celem jest edukacja, ale także wzbudzanie emocji w chwili oglądania rzeźb owadów.

Park edukacyjno-rekreacyjny Owadolandia jako kolejne cenne narzędzie w rękach nauczycieli – możliwość realizacji ram programowych poprzez lekcje biologii w oparciu o realistyczne repliki owadów.

Będzie to miejsce wypoczynku i zabawy dla całej rodziny (plac zabaw, miejsce do pikników).

Na terenie parku znajduje się miejsce na organizowanie ognisk. Oferta skierowana zarówno dla dzieci jaki dla dorosłych.

 

Park "Owadolandia" otrzymał dofinansowanie z projektu pn."Eurosznasa dlaLubelszczyzny- budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie luturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów- Puławy- Kazimierz Dolny w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.Wartość dofinansowania wyniosła :11 957,789 CHF. W ramach projektu zostały zakupione: 6 sztuk replik owadów, tablice edukacyjne pt:"Owady" i "Motyle", tablica magnetyczna z podziałem owadów na pożyteczne i szkodliwe, 5 szt zestawów modeli (cykli rozwojowych owadów), 6 szt tablic gatunkowych oraz została utworzona strona internetowa.

http://www.owadolandia.pl/oferta


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia